Back To Top

Slávek Tmej – „Důležité je létat zadkem!“

Slávek je od roku 2007 paraglidingovým instruktorem, tandem pilotem a několik let i rekreačním akro pilotem. Za jeho kariéru instruktora mu pod rukama prošlo více než 900 kurzíků.

S padákem cestoval různé po světě, byl třeba v americkém Coloradu nebo na Novém Zélandu, a na čas zakotvil i v Nepálu.

Slávek mluví o tom, jak je dobré si létání v první řadě užívat a že nejlepší padák je ten, který vám po přistání udrží nejdéle úsměv na tváři. Dává cenné rady o tom, jak cítit a řídit padák ve vzduchu a z podcastu se dozvíte i to, kdy ve vaší kariéře přejít na rychlejší křídla.

Rozhovor jsme začali krátkým ohlédnutím za diskutovanými přistáními na vrcholu Mont Blancu minulý měsíc, tj v červnu roku 2019.

Rozhovor natáčel David Hotař. 

Obsah rozhovoru:

1:06 – top-landingy na Mt. Blancu z června 2019
8:01 – kdy přesednout na rychlejší padák a bezepečnost létání obecně
41:41 – která paraglidingová místa na světě chce Slávek ještě prozkoumat?

Podcast

Podcast je umístěný na platformě anchor.fm i na platformách
Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Breaker, Overcast, Pocket Casts, RadioPublic, Stitcher, včetně příslušných mobilních aplikací.

Profil Slávka Tmeje

Slávek je známým a respektovaným paraglidingovým instruktorem, tandem pilotem a několik let i rekreačním akro pilotem. Pracovně působí v Beskydech. Za jeho kariéru instruktora mu pod rukama prošlo více než 900 kurzíků.

Žije v Olomouci.

Odkazy:

Podnikatel, dobrodruh a nadšený paraglidista ? Létám pro radost a létám s vášní. Mám rád hike & fly výlety a rád je kombinuji i s bivakovými přelety. Krom Cloudbase Hunters se věnuji mým dvěma firmám — Devx (vývojářská agentura) a Travelight (E-Shop s ultralehkým outdoorovým vybavením).