Back To Top

PODCAST: Série „Kopce a partičky“ – #1 – Velký Lopeník

Ahoj pilotky a piloti, dnešní podcast je o létání na jihovýchodní Moravě, konkrétně na Velkém Lopeníku. Budu si povídat s lopenickou partičkou o tom, jak se tam u nás létalo a létá. Jestli je tento podcast úvodním podcastem speciální série o českých startovačkách a partičkách kolem nich, to se jistě brzo ukáže.

První myšlenka byla posbírat veselé historky z létání. Pak mě napadlo tomu dát nějakou formu a podcast jsem nakonec vedl tak, abychom létání na Velkém Lopeníku opsali jedním letovým dnem.

Co to znamená?

To znamená že mluvíme o tom, čím je Lopeník jedinečný a specifický , jak snadné nebo nesnadné je urvat se z domu a dorazit na start, jak těžké je z Lopeníku odstartovat, kam se po startu letí, a jaká bývají lopenická přistání.

Celé povídání je ve veselém duchu a s mnoha vtipnými historkami, o které tu vlastně jde.

Mými hosty byl Jan Bureš alias Kvádr, Simon Krahula alias Banán, Rosťa Kašík, Tonda Koníček, Petr Chovanec alias Havran a Laďa Horák.

Velké poděkování patří krásné a zároveň vynikající pilotce Radce Pospíšilové, která ochotně zapůjčila prostory a připravila bohaté pohoštění pro hosty.

Podcast

Podcast je umístěný na platformě anchor.fm i na platformách
Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Breaker, Overcast, Pocket Casts, RadioPublic, Stitcher, včetně příslušných mobilních aplikací.

Pilot a paraglidingový nadšenec, kterého baví především létání v horách.