Back To Top

PODCAST: Vítek Ludvík – Zážitky paraglidingového fotografa

V roce 2019 jsme na našich stánkách publikovali krátký článek to tom, jak se při ideálních podmínkách podařilo velké skupině pilotů vytočit až nad Mt. Blanc. To jsem ještě netušil, že o dva roky později si o tom budu moci promluvit s Vítkem Ludvíkem, přímým účastníkem této nezapomenutelné události a naším dnešním hostem – známým sportovní fotografem a také paraglidingovým instruktorem se základnou na Kozákově.

V první části podcastu si povídáme právě o již zmíněném zážitku z létání nad Mt. Blancem, v té druhé se pak s Vítkem podíváme tam, kam se běžný člověk těžko podívá, a to do zákulisí nejtěžšího adventure závodu – Red-Bull X-Alps. Zmiňme, že z tohoto závodu jsou to často právě Vítkovy fotky, kterými se člověk může kochat.

V podcastu uslyšíte i o tom, jak se fotí paragliding během letu, resp. jak na to jde Vítek.

Obsah
00:53 – Létání nad Mt. Blancem
13:26 – Vše o zákulisí RedBull X-Alps
32:52 – Jak se fotí paragliding za letu

Podcast

Podcast je umístěný na platformě anchor.fm i na platformách
Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Breaker, Overcast, Pocket Casts, RadioPublic, Stitcher, včetně příslušných mobilních aplikací.

Profil Vítka Ludvíka

Profesionální fotograf a dlouholetý oficiální fotograf závodu RedBull X-Alps, který je však hlavně nadšeným pilotem a instruktorem paraglidingu. Když zrovna nefotí, organizuje s leteckou školou Fly4You zahraniční výlety. V zimě se věnuje své druhé vášni – snowboardingu. Snaží se v Čechách vybudovat komunitu splitboardistů a dělá jim průvodce v destinacích jako jsou Lofoty, Aljaška nebo Japonsko.

Vítkovy aktivity můžete sledovat na:
INSTA: https://www.instagram.com/vitekludvik/
WEB: www.splitboardcamps.com
FB: https://www.facebook.com/paraglidingF4Y
FB: https://www.facebook.com/SHARP.PICTURES/

Zakladatel projektu, nadšený paraglidista, sportovec a příležitostný filmmaker. "Na létání mám rád svobodu, zodpovědnost, spektakulární pohled na přírodu a nepřenositelné zážitky. Létání je pro mě hodnota, která mne obohacuje."