PODCAST: Jakub Rott – Vše o speedflyingu

22. 1. 2021 Jiří Zábranský

Speedflying je létání na malých křídlech, které nabízí nečekaně hodně dalšího vyžití. Tak například můžete využít vyšší dynamiky letu při mnohem vyšších rychlostech, můžete dělat všemožné i nemožné figury nebo si trochu zablbnout s lyžemi a padákem na sjezdovce nebo mimo ni.

Víc už nebudu prozrazovat, vše další se dozvíte v podcastu, během kterého si můžete zpříjemnit poslech shlédnutím speedfly videí níže v profilu a nebo prolistováním FB Czech Speedfly.

Obsah
00:40 – Co je speedflying
06:41 – Jak odlehčit výbavu
11:08 – Jak začít se speedflyingem
27:55 – Co všechno se dá se speedflyem dělat
43:55 – Czech speedfly komunita

Podcast

Podcast je umístěný na platformě anchor.fm i na platformách
Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Breaker, Overcast, Pocket Casts, RadioPublic, Stitcher, včetně příslušných mobilních aplikací.

Profil Jakuba Rotta

Jakub Rott je rodák z Plzně všestranný sportovec, kitesurfing instruktor, paraglidista, skidiver a poslední dobou také nejznámější speedfly pilot v ČR, podporovaný značkou všech outdoorových sportovců Highpoint.
Založil skupinu Czech Speedfly, okolo které sdružuje lidi se zájem o speedflying, objíždí světové speedfly eventy, prodává malá křídla a nyní pracuje na vývoji vlastního křídla s Axis Paragliders.

Více informací naleznete na FB stránce https://www.facebook.com/czechspeedfly

Speedfly akce, kterých se Jakub zúčastnil:

AirGames 2019, Turecko, Oludeniz
3days of proxy 2018, Italie, Kronplatz
World Speedfly Meeting 2019, Francie, Les 2 Alpes
1st Czech Speedfly Meet 2019, Švihov, Český republika

a nespočet dalších českých i zahraničních speedfly výletů

https://www.facebook.com/watch/?v=3282095228682645

Zakladatel projektu, nadšený paraglidista, sportovec a příležitostný filmmaker. "Na létání mám rád svobodu, zodpovědnost, spektakulární pohled na přírodu a nepřenositelné zážitky. Létání je pro mě hodnota, která mne obohacuje."