Back To Top

René Podpinka – Létání na PUNK, aneb Nový Zéland jako reset života

Dnes to bude trochu jiné, budeme hovořit s tandem pilotem Reném Podpinkou o tom, jak v České republice už neměl žádné ambice zůstavat, a proto se rozhodl vydat do světa. Konkrétně na Nový Zéland, místo, které by asi většina z nás chtěla jednou v životě proletět nebo alespoň navštívit.

Podcast vznikl velmi spotanně, a to v čajovně ve Frýdku-Místku, kde jsme se Reném po dvou letech jeho cestování opět potkali a pokecali u vodní dýmky. Předem se omlouvám, za mírně rušivé zvuky v pozadí, snad vás ale obsah tohoto podcastu bude bavit o to více, protože dle mého názoru je daleko víc osobitější.

Předtím než začnem…

Chtěl bych uvést i do aktuálního dění naší produkce Cloudbase Hunters. V současné době pro vás připravujeme zcela nové webové stránky, do kterých vkládáme nemalé finance a spoustu svého osobního času. Celý vizuál Cloudbase Hunters se bude v následujících měsících měnit a věřím, že u nás naleznete spoustu zajímavých a užitečných informací. Máme namyšlené tři okruhy o kterých bychom rádi hovořili.

  1. Diskuze o výbavě, recenze a rady jak si ji vybrat. Součásti toho bude i bazar ve kterém můžete velmi snadno vkládat poptávky a nabídky.
  2. Přeletářské tipy a obecně články o tom, jak zlepšit své létání. Budem se snažit zajít do detailů tak, ať jsou tyto informace zajímavé i pro zkušenější letce.
  3. A jako poslední samozřejmě podcasty a příběhy zajímavých osob. Toto téma je jak se zdá nevyčerpatelné a jsem rád, že je stále o čem povídat.

V číslech

Chtěl bych vám prozradit pár čísel o tom, jak Cloudbase Hunters za poslední měsíce rostl. Za květen jsme získali na webu o 50% návštěvnosti a skoro 4 tisíce návštěvníků. Co se týče podcastů, tak je to 6 tisíc poslechů za celou dobu a pravidelných posluchačů na 650. K pravidelným newsletterům se nad naše očekávání 100 zájemců k současnému dni přihlásilo okolo 250. To jsme teda nečekali 🙂

Díky vaší podpoře (ať už finanční, nebo mentální) máme v plánu tento projekt rozvíjet i nadále. Podcasty budou pravidelné a brzy snad i články.

Teď už ale zpátky k podcastu. Užijte si vyprávění Reného.

Podcast

Podcast je umístěný na platformě anchor.fm i na platformách 
Apple PodcastsGoogle PodcastsSpotifyBreakerOvercastPocket CastsRadioPublicStitcher, včetně příslušných mobilních aplikací.

Profil Reného Podpinky

Výstup na nejvyšší horu Severní Afriky Jebel Toubkal 4167 metrů.

Tohle šerpa opravdu nečekal.

Podnikatel, dobrodruh a nadšený paraglidista ? Létám pro radost a létám s vášní. Mám rád hike & fly výlety a rád je kombinuji i s bivakovými přelety. Krom Cloudbase Hunters se věnuji mým dvěma firmám — Devx (vývojářská agentura) a Travelight (E-Shop s ultralehkým outdoorovým vybavením).