Back To Top

Radek Šimoník – O konstrukci, testování padákových kluzáků a konstrukčních trendech.

Dnešní podcast bude o konstrukci a testování padáků a naším hostem je Radek Šimoník majitel a konstruktér firmy Axis.

Počátky Axisu spadají do devadesátých let, kdy Šikec začínal s paraglidingovou školou, následně k tomu všemu přidal výrobu a prodej záložních padáků a chráničů. Řízením osudu nakonec spadl i do konstrukce a výroby samotných padákových kluzáků.

Rozhovor je tedy o konstruování padáků, o konstrukčních trendech, o spolupráci s test piloty a o důležitosti zahraničních trhů pro české výrobce.

Podcast

Podcast je umístěný na platformě anchor.fm i na platformách
Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Breaker, Overcast, Pocket Casts, RadioPublic, Stitcher, včetně příslušných mobilních aplikací.

Profil Radka Šimoníka

Majitel a konstruktér Axisu, Radek Šimoník (*1967), začínal v devadesátých letech se školou paraglidingu, do toho přidal výrobu záložáků a chráničů do sedaček a neseriózním přístupem obchodních partnerů z Francie byl nakonec nucen založit i výrobu samotných padákových kluzáků. Dle jeho slov by na to ale nejspíš v budoucnu stejně došlo, a tak tato epizoda s Francouzi ze začátku nultých let všechno vlastně urychlila.

Radek žije pracuje v Brně.

Zakladatel projektu, nadšený paraglidista, sportovec a příležitostný filmmaker. "Na létání mám rád svobodu, zodpovědnost, spektakulární pohled na přírodu a nepřenositelné zážitky. Létání je pro mě hodnota, která mne obohacuje."