Back To Top

Petr Kuhn – Jak se ve vzduchu cítit pohodlně díky oblečení a zvýšit si tak komfort létání

Petr Kuhn je dlouholetý vynikající český pilot a majitel oděvní značky Flyskin, kterou mnozí určitě znají. Pro piloty vyvíjí vhodné oblečení, aby se jim v neklidném vzduchu létalo komfortně.

A právě to je hlavním tématem tohoto podcastu. Přesněji řečeno, jak se oblékat do vzduchu, abyste se mohli v klidu soustředit na vaše létání.

V podcastu ale uslyšíte i další zajímavosti z Petrovy bohaté třicetileté paraglidingové kariéry.

Obsah
2:38 – O 30 let zpět
5:58 – Jak se správně oblékat do vzduchu
9:28 – Jak přemýšlet o jednotlivých vrstvách
40:46 – Jak se povaha pilota promítá do létání?

Podcast

Podcast je umístěný na platformě anchor.fm i na platformách
Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Breaker, Overcast, Pocket Casts, RadioPublic, Stitcher, včetně příslušných mobilních aplikací.

Profil Petra Kuhna

Petr Kuhn je bývalým test-pilotem Macu a Axisu, dlouholetým pilotem české reprezentace, vicemistrem České republiky na mistrovství v roce 2010 v přeletech, účastníkem světového poháru a člověkem, který jako první v České republice letěl na závodní dvoulajně. Svého času byl Petr i spoludržitelem rekordu v dosaženém českém FAI trojúhelníku o hodnotě téměř 140 km, kterého dosáhl společně s Michalem Brabencem v roce 2008.

Petr žije a pracuje v Brně.

Patrně nejstarší český pg klub LC Kondoři Kopřivnice. Foto z roku 1995.

Zakladatel projektu, nadšený paraglidista, sportovec a příležitostný filmmaker. "Na létání mám rád svobodu, zodpovědnost, spektakulární pohled na přírodu a nepřenositelné zážitky. Létání je pro mě hodnota, která mne obohacuje."