Back To Top

Kristýna Takáčová – Vše o akro paraglidingu s vítězkou Světového poháru

Paragliding je relativně mladý sport, ale ještě mladší jedna jeho disciplína – poměrně rychle a organicky se vyvíjející akro paragliding. No a s kým jiným, než s talentovanou českou akro pilotkou, Kristýnou Takáčovou, by měl být dnešní podcast.

Kristýna vyhrála letošní závody Světového poháru a zúročila tak dřinu nad španělskými svahy v Organye, kde strávila poslední půlrok.

Trénovat akro, přitom pracovat na dálku a hospodařit s poměrně omezenými finančními prostředky, to je velká výzva, kterou se Kristýna nebála podstoupit.

Necelou hodinku jsme tak naplnili pohodovým povídáním o tom, jak vypadá život a běžný tréninkový den v Organye, jaké jsou rozdíly mezi běžným XC létáním a akrem a jak vůbec s akro paraglidingem bezpečně začít.

Podcast

Podcast je umístěný na platformě anchor.fm i na platformách
Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Breaker, Overcast, Pocket Casts, RadioPublic, Stitcher, včetně příslušných mobilních aplikací.

Profil Kristýny Takáčové

Kristýna Takáčová (*1993) začala s létáním v jejích 21 letech. Předtím se věnovala snowboard-crossu, kde byla i součástí reprezentačního teamu. Z důvodu nedostatku finanční podpory tohoto sportu se později začala věnovat právě paraglidingu. V roce 2019 vyhrála Světový pohár v akro paraglidingu v ženách.

Momentálně žije v Praze, kde studuje Stavební fakultu ČVUT.

Sledujte Kristýnu

Facebook

Instagram

Podpořte Kristýnu

Akro je dřina a Kristýna je ráda za každou vaši podporu. Pokud chcete podpořit mladou pilotku v cestě za jejími sny, můžete tak učinit pozdravem na čísle účtu: 2401236320 / 2010 🙂 Předem díky za jakoukoli podporu.

Zakladatel projektu, nadšený paraglidista, sportovec a příležitostný filmmaker. "Na létání mám rád svobodu, zodpovědnost, spektakulární pohled na přírodu a nepřenositelné zážitky. Létání je pro mě hodnota, která mne obohacuje."