Back To Top

Jonáš Horáček – Nejtalentovanější pilot současnosti a jeho recept na dlouhé lety.

Jonáš je 17letý borec, kterého komunita považuje za největšího paraglidingového talenta současnosti.

Sám Jonáš pochází z letecké rodiny, která ho v létání podporuje, a tento nadějný pilot je i ve svazovém programu pro mladé talenty.

Rozhovor sice trvá jen kolem půlhodiny, ale sami uslyšíte, že Jonáš má svoje létání pěkně srovnané v hlavě a dokáže předat velmi zajímavé zkušenosti a postřehy nám všem.

Mluvili jsme hlavně o přeletovém létání, mimo jiné Jonáš stále létá na padáku kategorie EN-B, a z rozhovoru se dozvíte, jaký má Jonáš návod pro dlouhé lety a jak létat na závětrné straně.

Vítěz Raná Cupu 2019 v kategorii Standard (a Junioři)

Podcast

Podcast je umístěný na platformě anchor.fm i na platformách
Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Breaker, Overcast, Pocket Casts, RadioPublic, Stitcher, včetně příslušných mobilních aplikací.

Profil Jonáše Horáčka

Jonáš létá od svých patnácti let, kdy je to ze zákona dovoleno. Již předtím ale pilně studoval leteckou literaturu a loučkoval s padákem. Velkou podporu má v dědečkovi, taktéž pilotovi a ani maminka, jako bývalá pilotka, mu radost z létání nekazí. Plánuje se stále zlepšovat, ale v první řadě si chce létání užít. Podle jeho slov přílišné ambice a očekávání ubírají létání pohodu. Nedávno zaletěl dvoustovkový FAI trojúhelník na Antholzi a dal jasně najevo, že se dokáže přiblížit i v tak mladém věku výkonům seniorních pilotů. V ČPP je k datu publikace článku v první pětce.

Jonáš pochází a žije v Liberci, kde taky studuje gymnázium.

Úspěchy Jonáše Horáčka

2019
Vítěz ligového závodu Raná cup v kategorii Junioři (do 23 let) a Standard (EN-A + EN-B)
Vítěz mistrovství ČR v Hike and Fly v kategorii Junioři a 3. místo celkově.
Vítěz Hike and Fly Krokonoše v kategorii Junioři a 5. místo celkově.

Odkazy:

Dvě osobnosti českého paraglidingu – Jonáš a Standa Mayer.
Jonáš ve svém živlu.

Zakladatel projektu, nadšený paraglidista, sportovec a příležitostný filmmaker. "Na létání mám rád svobodu, zodpovědnost, spektakulární pohled na přírodu a nepřenositelné zážitky. Létání je pro mě hodnota, která mne obohacuje."