Back To Top

VIDEO: Krupka – do Proboštova

6.8.2020 Krupka – 18 km FAI do Proboštova

Do Proboštova.

Včerejší rekordní den jsem bohužel musel být v práci a dnes už to tak dobré nebylo.

První let byl hodně hrbolatý, vario často dělalo pi–pi–pi-pi-pipipi a ticho. Když jsem to zkusil otočit, hned jsem z toho vypadl. Honza vyhnil spolu se mnou a má chuť jet na Ranou aspoň svahovat. Já tomu ale věřím spíš tady, za chvíli nám jede autobus, tak ho ukecám na další let.

Ten je mnohem povedenější. První stoupák je normální 3-4 m/s, točíme ho s Honzou spolu – chvíli jsem výš já, chvíli on. Končí asi v 1600 m, což mají být dnes dostupy, i když později vytočím i 1800.

Honza letí proti větru, já po větru – za prvé bych mu nestačil, za druhé obvykle začínám proti větru a pak nikam nedoletím, tak to chci dnes zkusit naopak.

Po větru se letí dobře, cestou pěkně dotáčím. Pak se rozhoduji, jestli letět dál nebo se zkusit vrátit. Zkusím se vrátit, ale jde to těžko. Žádný pěkný trojkový stoupák už nepotkám, klouzák mám tak 4:1 a snos při točení zhruba stejný (Flyskyhy ho ukazuje místo klouzáku při stoupání). Takže i když něco vytočím, skončím na stejném místě. Druhé rameno trojúhelníku ještě zaletím, ale pak už nerovný boj s větrem prohrávám.

Žádný rekordní den to dnes na rozdíl od včerejška nebyl, ale i tak se mi to líbilo. V bezoblačné jsem už dýl nelítal, i když jeden mráček se mi dnes přeci jen poštěstilo využít.

Programátor. Paraglidista od roku 2019.