VIDEO: Roldanillo, Kolumbie – kolorit

7. 4. 2022 Jakub Vrána
28.1.2022 Roldanillo, Kolumbie – 59 km neuzavřený FAI

První vyhnívka.

Zatím tu mám štěstí a hned ze startu jsem ještě nevyhnil. Teď to sice nebylo hned ze startu, ale velmi brzo po něm. První stoupák je půlka, pořád z ní vypadávám, až si řeknu, že to nemá budoucnost a letím dál. Druhý stoupák totéž. Pak vidím asi dvacet pilotů něco šudlat a pomalu se propadat, tak radši letím k ptákům, tam ale nic není.

Po krátkém boji přistávám na fotbalovém hřišti. Křídlo mi balí malí kluci za 6000 COP, což patří ke zdejšímu koloritu a jsem rád, že jsem to taky zažil.

Druhý pokus.

Na to, že to je dnes až druhý let, jsem naprosto spokojen. U Santa Rity jsem o 500 m výš než ráno, ale v pětkovém klesáku si říkám, že snad dopadnu stejně jako poprvé. La Union přelétám taky o 500 m výš než včera, ale u svahu, kde jsem se včera bezpracně zvedl z 1300 na 1500, se naopak propadám z 1600 až na 1300. Zachraňuji se nakonec až pod anténou, kde se musím přizvednout v bordelu, než se napojím na stoupák, který jde z druhé strany.

V rovinách to je za odměnu. Dostupy přes 2400, pěkné mraky a řada bójek usnadňujících hledání širokých stoupáků. Uzemňuje mě až dnes obzvlášť silná pacifická bríza, která znemožňuje návrat ke kopci. Ale i tak jsem dnes nakonec velmi spokojen.

Když přistanu, tak vítr ještě zesílí a vidím šest křídel, které jdou jen kolmo dolů a doufají, že se trefí na nějakou louku. Po sbalení si užívám další místní kolorit – motorkář, který na mě čeká a za 10000 COP mě veze do centra Roldy.

Programátor. Paraglidista od roku 2019.