Back To Top

Tvůrci dokumentárních paraglidingových filmů i krátkých spotů.

V tomto článku přinášíme pár tipů na úspěšné tvůrce filmů a videí s tématikou paraglidingu.

Krátkometrážní torba

Shams

V roce 2010 opustil svůj job v kanceláři a stal se volnonožcem, tedy hlavně filmmakerem, který běhá kolem extrémních sportů po celém světě. Od roku 2018 je čistým digitálním nomádem se svojí slavnou dodávkou.

Největší slávu mu přineslo cenami ověnčené video Sound of paragliding s akro pilotem Theo de Blickem, který mimo jiné létá pro Gradient (resp. nyní již SupAir).

Celou jeho tvorbu najdete zde na jeho webu
a na jeho Vimeo kanálu.

Jean-Baptiste Chandelier

Profesionální pilot s více než desetiletou zkušeností. Známý tvůrce populárních videí hlavně s jeho stylem „wagga flying“. Jeho videa se vyznačují osobitým střihem, originálními nápady a krásnými záběry.

Světoznámé je jeho video Touch s téměř 4 miliony shlédnutím a z poslední doby například video Weightless.

Celou jeho tvorbu naleznete zde na jeho webu a na youtube kanálu.

Dokumentární tvorba

Antoine Girard

Dobrodruh a účastník závodů RedBull X-Alps (včetně ročníku 2019) má na kontě několik dokumentární snímky, samozřejmě podle toho, kterou oblast se rozhodl prozkoumat.

Můžeme zmínit například jeho zdokumentované a oceněné dobrodružství v pákistánských osmitisícovkách pod názvem Flying to 8000 metres, ale i létání v Andách (snímek The track of Condor). Vše najdete na jeho stránkách v sekci Movies.

Cena snímků je kolem 10 EUR.

Benjamin Jordan

Dokumentární tvorbě se věnuje i Benjamin Jordan, který má na svědomí známý dokument „Strong the Wind Blows o bivakovém tripu z Vancouveru do Calgary.

Na jeho stránkách v sekci Film najdete i další tvorbu.

Cena za film je 15 EUR.

Co mě ještě zaujalo

Líbil se mi o dokument na youtube pod názvem Magikistan o bivakovém létání v Tajikistanu paraglidingové akrobatky Christiny Kolb a Alaina Lehouxe.

Co zaujalo vás? Určitě je spoustu tvorby, kterou jsem tady nezmínil. Jaké videa či delší snímky zaujaly vás a proč? Podělte se s námi!

Zakladatel projektu, nadšený paraglidista, sportovec a příležitostný filmmaker. "Na létání mám rád svobodu, zodpovědnost, spektakulární pohled na přírodu a nepřenositelné zážitky. Létání je pro mě hodnota, která mne obohacuje."

Leave a Comment