Články Podcasty

PODCAST: Jarda Jindra – „V úplných začátcích jsme si mysleli, že padákový kluzák bude jen optimální sestupový prostředek.“

16.6.2019

PODCAST: Jarda Jindra – „V úplných začátcích jsme si mysleli, že padákový kluzák bude jen optimální sestupový prostředek.“

Pokud jste se někdy dívali na svůj piloťák a přemýšleli jste, kdo na něm má číslo 1, tak je to právě můj dnešní host, Jarda Jindra, dobrodruh, spisovatel, dokumentarista České televize a člověk, který prošlapával první cesty československého paraglidingu.

Slova „můj host“ možná nejsou úplně přesná, protože byl to právě Jarda, kdo mě pozval k sobě do střižny studia Frmol v pražském Podolí. Takže jak už to občas bývá, byl jsem spíše já hostem mých hostů.

Jarda jako režisér, scenárista a kameraman aktuálně tvoří cestopisný seriál Na cestě, který můžete vidět v České televizi. Jako spisovatel napsal ceněnou knihu Dakar – písek, prach a kamení, kterou uvádí čtenáře do zákulisí slavného automobilového závodu a dokumentoval i poslední X-Pyr 2018 se Standou Mayerem.   

Rozhovor byl docela jízda a vstupy moderátora byly oproti jiným podcastům minimální, nicméně vyšel z toho o to víc autentický pohled na opravdové začátky paraglidingu v Československu.

Obsah rozhovoru:

1:23 – úplné začátky paraglidingu
19:46 – o piloťáku č. 1
40:32 – exotické PG výlety
47:39 – Jarda jako dokumentární tvůrcePodcast

Podcast je umístěný na platformě anchor.fm i na platformách
Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Breaker, Overcast, Pocket Casts, RadioPublic, Stitcher, včetně příslušných mobilních aplikací.

Profil Jardy Jindry

Beskydský rodák, Jarda Jindra (*1967), je považován za průkopníka čs. paraglidingu. Podílí se na dokumentárním cyklu České televize „Na cestě“. V tvůrčím životě se zaměřuje i na dokumenty a (píše) knihy o Rally Dakar. Byl ve než sto zemích po celém světě. Létá od roku 1988 a je držitelem první československé padáčkářské licence. Při jeho dobrodružstvích letěl např. i z vulkánu Cayambe v Ecuadoru.

Žije ve Valašském Meziříčí.


Odkazy:
X-Pyr 2018 rychlosestřih
Dokumentární cyklus „Na cestě“
Profil na ČSFD
Profil na Databázi knih
Velmi zajímavý facebookový profil

Jarda Jindra a Pavel Březina

Nadšený paraglidista, fotograf a filmmaker. Zakladatel paraglidingového projektu Cloudbase-Hunters.cz.
Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pro prvních 100 pilotů

Přihlaš se k odběru!

Krom pravidelných podcastů bychom chtěli vydávat pravidelné newslettery. Najde se 100 zájemců, co by chtěli každý měsíc do své schránky dostávat nejzajimavější tipy a rady o paraglidingu a posunuli tak své létání na další úroveň? Prvních 100 od nás dostane navíc dárek!

Mezitím nás můžete sledovat na našem Facebooku nebo na Anchor podcastu

Úspěšně jste se přihlásili k newsletteru. Jakmile vás bude 100, vydáme první články! :) Díky za podporu!

Nastala chyba, zkuste to prosím později.

Váš email nevyužijeme na nic jiného, než na zasílání pravidelných newsletterů o létání.