Hike & Fly

Hike & Fly na italském venkově

5.5.2016

Hike & Fly na italském venkově

Italský venkov, to je všudypřítomná pohoda. Malebné vesničky, úzké uličky a italové vylepení u kaváren. Zavírá se tu všude už kolem třetí hodiny odpoledne. Tedy až na…ano…kavárny. Vyšlápnout z Meduna na Monte Valinis, okdud poletíme, není až takový problém. Nakonec ale nejdeme nejkratší a nejjednodušší trasou z přistávačky po turistické značce, ale mírnou oklikou přes zříceninu Castello di Meduno.

Místní se hradu raději vyhýbají. Nám to ale nedá a jdeme se tam podívat. Jeden místní starý sedlák tvrdí, že se občas v noci z blízkosti hradu ozývají zvláštní hlasy nebo cosi, co připomíná zvuk loutny. Hrad chce tímto asi vykřičet středověkou krutovládu a hon na čarodejnice. Chvíli se tu rozhlížíme, ale máme z tohoto místa zvláštní dojmy. Míříme raději dál nahoru.

Cesta ubíhá sportovním tempem a s výškou máme lepší výhledy a pocity. Nahoře na Monte Valinis rozbalujeme padáky na podvečerní termiku a svahování. Létáme dlouho a později dosedáme opět na vrcholu. Jdeme si vyzvednout fantastický slunečný západ ke křížkům na vrcholu hory.

Ráno si odpouštíme komfort vyspávání a mizíme za východem slunce na vedlejší Dosso Paladin. Po vydatné snídaní a nezbytné analýze počasí víme, že dnešní letový den bude náš. Začínáme balit. Kurz? Gemona. Ale o tom třeba příště…

Nadšený paraglidista, fotograf a filmmaker. Zakladatel paraglidingového projektu Cloudbase-Hunters.cz.

Pro prvních 100 pilotů

Přihlaš se k odběru!

Krom pravidelných podcastů bychom chtěli vydávat pravidelné newslettery. Najde se 100 zájemců, co by chtěli každý měsíc do své schránky dostávat nejzajimavější tipy a rady o paraglidingu a posunuli tak své létání na další úroveň? Prvních 100 od nás dostane navíc dárek!

Mezitím nás můžete sledovat na našem Facebooku nebo na Anchor podcastu

Úspěšně jste se přihlásili k newsletteru. Jakmile vás bude 100, vydáme první články! :) Díky za podporu!

Nastala chyba, zkuste to prosím později.

Váš email nevyužijeme na nic jiného, než na zasílání pravidelných newsletterů o létání.