Jakub Havel („Scorpi“) – Zakladatel platformy XContest o létání, pocitech ve vzduchu a novinkách pro appku XCTrack

24. 3. 2019 Jiří Zábranský

S Jakubem Havlem, známým pod přezdívkou „Scorpi“, jsme se bavili o mezinárodní platformě XContest, jejímž je zakladatelem, na které běží Český pohár paraglidingu a se kterou je úzce spjata aplikace XCTrack. Pokud jste si tedy někdy kladli otázku, kdo za tím stojí, pak je to právě on a jeho vývojářský tým. V první části rozhovoru jsme se bavili o létání a pocitech pilota, v druhé pak o zajímavostech kolem XContestu a kolem vývoje zmíněné světoznámé aplikace.

Podcast

Podcast je umístěný na platformě anchor.fm i na platformách
Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Breaker, Overcast, Pocket Casts, RadioPublic, Stitcher, včetně příslušných mobilních aplikací.

Profil Jakuba Havla

Jakub Havel (42) je jedním z hlavních tvůrců dnešní podoby Českého poháru paraglidingu (mluvíme o „zlomovém“ roce 2005), šéfem vývojového týmu platformy XContest, na které běží většina decentralizovaných národních pohárových soutěží a šéf vývoje aplikace XCTrack, která slouží pilotům nejen pro záznam a přihlašování přeletů, ale která nabízí i spoustu užitečných informací během letu samotného. Je členem předsednictva Svazu PG.

Pokud máte nápady či připomínky k aplikaci, napište Jakubovi na xctrack@xcontest.org.

XContest tým:

Odkazy

Zakladatel projektu, nadšený paraglidista, sportovec a příležitostný filmmaker. "Na létání mám rád svobodu, zodpovědnost, spektakulární pohled na přírodu a nepřenositelné zážitky. Létání je pro mě hodnota, která mne obohacuje."