Back To Top

Iva Baláková – Vše kolem přistání na přesnost a sezóna snů 2018

Na přesnost přistání není na světě nikdo povolanější než Iva Baláková, česká závodnice a reprezentantka v paraglidingovém létání na přesnost přistání. Proč?

Iva má velmi povedenou minulou sezonu, tedy rok 2018, kdy se v této disciplíně stala mistryní ČR v celkovém pořadí, mistryní Evropy mezi ženami a na závěr roku dovršila skvělé výsledky vítězstvím mezi ženami ve Světovém poháru (a v celkové klasifikaci i s muži dohromady byla čtvrtá!!!), což má nepochybně obrovskou váhu, neboť „svěťák“, to je celoroční série závodů na místech od Kazachstánu, přes Indonésii, Severní Kypr, Albánii až po Kanadu. Iva je tedy na tuto disciplínu člověkem nejpovolanějším.

Povídali jsme si hlavně o tom, co Ivu k tomu dovedlo, jak se trénuje, závodí a co vám osobně může přesnost dát do létání.

Drtivá většina rozhovoru je nahrávaná v místnosti zvukově přívětivé pro takové natáčení, malinká část rozhovoru ale byla točená v běžné skleněné zasedačce, kam nás vyhnaly okolnosti. Zvukový úsek z takové zasedačky poznáte, ale věřím, že je to i tak v pohodě.

Vítězství na „svěťáku“.

Podcast

Podcast je umístěný na platformě anchor.fm i na platformách
Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Breaker, Overcast, Pocket Casts, RadioPublic, Stitcher, včetně příslušných mobilních aplikací.

Iva a její fantastická sezóna 2018

6. FAI mistrovství Evropy v přesnosti přistání v paraglidingu, Slovinsko – 1. místo (ženy)

Mistrovství České republiky v přesnosti přistání v paraglidingu 2018, Beskydy – 1. místo (celkově!)

Světový pohár – Paragliding accuracy World Cup, Severní Kypr, Kazachstán, Indonésie, Albánie, Kanada, Nepál – 1. místo (ženy) (4. místo celkově)

Česká liga přistání na přesnost 2018 – 2. místo (ženy)

Odkazy:

Zakladatel projektu, nadšený paraglidista, sportovec a příležitostný filmmaker. "Na létání mám rád svobodu, zodpovědnost, spektakulární pohled na přírodu a nepřenositelné zážitky. Létání je pro mě hodnota, která mne obohacuje."

Leave a Comment