V sobotu odpoledne bereme roha ze slunného Slovácka a míříme máknout do Nízkých Tater pod jednu z nejvyšších hor na světě – jedeme pochopit Chopok.

Míříme nahoru nahoru s veškerou výbavou. Podvečerní dřina se nakonec vyplácí a po cca 3 hodinách stíháme i západ slunce s nádhernými výhledy. Nacházíme starou opuštěnou boudu vlekařů,  chystáme se ke spánku a užíváme si hvězdné oblohy. Hovoříme. Nacházíme Velký vůz. Schováme se před večerními ostrými katabatickými průvany do závětří a spokojeně usínáme. Absolutní ticho, absolutní venkov, absolutní out of f*ckin´ office.

Ranní přivstání se vyplácí, východ slunce je famózní. Později vyhodnocujeme počasí bohužel jako ne(s)letové. Vybíráme jinou sestupovou trasu než tu výstupovou a záhy zjišťujeme, že šlapat nahoru je lepší než dolů. Nevadí. Je to očistná dřina.

Celý výlet zabírá celkem 24 hodin a odměnou jsou nám skvělé zažitky. Vracíme se na Slovácko a máme ještě půl neděle k dobru. Na létání to bohužel tentokrát nebylo, ale rozhodně se sem s padákem vrátíme.