Hike & Fly

Pochop Chopok!

20.6.2016

Pochop Chopok!

V sobotu odpoledne bereme roha ze slunného Slovácka a míříme máknout do Nízkých Tater pod jednu z nejvyšších hor na světě – jedeme pochopit Chopok.

hike 5 km / 2 – 3 h / ↑ 897m

fly S, JV JZ

gpx for hiking

Míříme nahoru nahoru s veškerou výbavou. Podvečerní dřina se nakonec vyplácí a po cca 3 hodinách stíháme i západ slunce s nádhernými výhledy. Nacházíme starou opuštěnou boudu vlekařů,  chystáme se ke spánku a užíváme si hvězdné oblohy. Hovoříme. Nacházíme Velký vůz. Schováme se před večerními ostrými katabatickými průvany do závětří a spokojeně usínáme. Absolutní ticho, absolutní venkov, absolutní out of f*ckin´ office.

Ranní přivstání se vyplácí, východ slunce je famózní. Později vyhodnocujeme počasí bohužel jako ne(s)letové. Vybíráme jinou sestupovou trasu než tu výstupovou a záhy zjišťujeme, že šlapat nahoru je lepší než dolů. Nevadí. Je to očistná dřina.

Celý výlet zabírá celkem 24 hodin a odměnou jsou nám skvělé zažitky. Vracíme se na Slovácko a máme ještě půl neděle k dobru. Na létání to bohužel tentokrát nebylo, ale rozhodně se sem s padákem vrátíme.

Nadšený paraglidista, fotograf a filmmaker. Zakladatel paraglidingového projektu Cloudbase-Hunters.cz.

Pro prvních 100 pilotů

Přihlaš se k odběru!

Krom pravidelných podcastů bychom chtěli vydávat pravidelné newslettery. Najde se 100 zájemců, co by chtěli každý měsíc do své schránky dostávat nejzajimavější tipy a rady o paraglidingu a posunuli tak své létání na další úroveň? Prvních 100 od nás dostane navíc dárek!

Mezitím nás můžete sledovat na našem Facebooku nebo na Anchor podcastu

Úspěšně jste se přihlásili k newsletteru. Jakmile vás bude 100, vydáme první články! :) Díky za podporu!

Nastala chyba, zkuste to prosím později.

Váš email nevyužijeme na nic jiného, než na zasílání pravidelných newsletterů o létání.